Бюро примирення Ірини Калінської стало співспонсором студентського заходу "Шоста модель Верховної Ради України" в м.Одесса 11-13 листопада 2011 р.

November 16, 2011

11- 13 листопада в стінах Одеського університету «Одеська юридична академія» відбулась VI  Національна Модель Верховної Ради України. Організаторами заходу стали Одеський осередок Ліги студентів Асоціації правників України та Студентське наукове товариство Одеського університету «Одеська юридична академія». Захід проводився у три дні. Перший день розпочався з відкриття моделі, на якому були присутні: В’ячеслав Туляков, проректор з міжнародних звязків, д.ю.н., професор, Анжеліка Крусян, завідуюча кафедрою конституційного права, д.ю.н., професор, представники юридичних фірм «АНК» - Артем Волков та «Юрлайн» - Світлана Панова.

Після вітального слова гостів найстарший депутат про прикладу справжної Верховної Ради зачитав текст присяги т пролунав Гімн України.

Цього року новоспечені народні депутати розглядали проект закону «Про органи студентського самоврядування». Всі учасники були розподілені на три партії: консервативну, демократичну та ліберальну, а також три комітети: з питань бюджету, з питань освіти і науки та по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією. 

На посаду спікера було висунуто сім кандидатур, кожен мав можливість ознайомитися з резюме кандидата та за слухати його передвиборну промову.

У другий день Моделі була створена парламентська більшість, дві партії: консерватори та ліберали підписали коаліційну угоду, а демократи, у свою чергу, залишились в опозиції. Далі дептати працювали у комітетах. На розгляд були представлені два законопроекти: коаліційний, автором якого була Павліна Ратушняк та законопроект Іллі Черногоренка у співавторстві з Валерією Козаченко, Артуром Малаховим та  Ксенією Мариченко.

Після обговорення розпочалось парламентське слухання, по-перше на порядку денному стояло питання щодо обрання спікера, кандидати від партії лібералів відразу зняли свої кандидатури, демократи: Олександр Боришкевич та Роман Григоришин зняли свої кандидатури на користь однопартійця Іллі Черногоренка. Тож залишилось дві кандидатури на посаду спікера:  киянин Ілля Черногоренко та  львів’янин Роман Корень. З невеликою перевагою перемогу одержав кандидат від коаліції Роман. 

Другим пунктом порядку денного було прийняття одного із законопроектів за основу. Саме за допомогою цього голосування стало зрозуміло, що депутати створеної коаліції не є однодумцями. Вісім депутатів з неї проголосували за беззаперечно кращий опозиційний законопроект, який завдячуючи цим голосам і став основним.

В третій день були проведені друге та третє читання. Було внесено ряд поправок та в решті решт, законопроект Іллі Черногоренка у співавторстві з Валерією Козаченко, Артуром Малаховим та  Ксенією Мариченко було одноголосно прийнято.

У всі три дні організатори попіклувалися влаштовували культурну програму: філармонія, футбол, вечірка в українському стилі.

Ліга студентів Асоціації правників України висловлює свою вдячність партнерам заходу юридичній фірмі «АНК», юридичній фірмі «Юрлайн», бюро примирення Ірини Калінської, а також інформаційним партнерам.

Світлана Марценюк,
Медіа-менеджер Ліги студентів АПУ

Фотогалерея »