V Національна Модель Верховної Ради України запропонувала нову редакцію Закону України «Про адвокатуру»

October 23, 2011

Цього тижня в Одесі відбулась V Ювілейна Національна Модель Верховної Ради України, організатором якої є Ліга студентів Асоціації Правників України та Студентське Наукове Товариство НУ «Одеська Юридична Академія».

Партнерами заходу виступили Юридична аналітична фірма "Чернявський, Калинська і Партнери", Юридичні фірми «AНК», «Международная Юридическая Служба», «ЮрЛайн», «Прайм Юріс», Адвокатська компанія «Полонський та Партнери», Центр Міжнародного права і правосуддя та «Hobby Tour Ukraine».

Щорічна Національна Модель Верховної Ради України - це навчально-рольова гра, спрямована на умовне відтворення законодавчої роботи Верховної Ради України з метою забезпечення отримання та вдосконалення майбутніми юристами навичок парламентської дискусії, стимулювання наукової діяльності студентів ВНЗ України юридичного профілю, спрямованої на вирішення проблемних питань українського законодавства, надання молодим юристам можливості спілкування з питань конституційного права та парламентаризму в колі колег.

У Моделі Верховної Ради взяли участь 55 кращих в Україні студентів-юристів у якості народних депутатів, які представляли 12 ВНЗ. Цього року в рамках Моделі було розглянуто проект Закону України «Про внесення змін до ЗУ «Про адвокатську діяльність».

15 жовтня на урочистому відкритті Моделі ВРУ, яке відбулось в Одеській Юридичній Академії з вітальним словом виступили почесні гості заходу – Почесний професор НУ «ОЮА» М.П. Орзіх, представники адвокатського сектору - Полонский Ю.М., Зубар В.М., Лєбєдєв В.П., Дюговський О.С., Селютін А.В., Лєщенко А.В., ректор НУ «ОЮА» - Завальнюк В.В., та суддя Конституційного Суду Азербайжану - Гараджаев Джейхун Ясинали оглы.

Учасники Моделі ВРУ прийняли присягу народних депутатів, зареєстрували три парламентські фракції – ліберальну, демократичну та консервативну та заслухали презентації десятьох кандидатів на посаду Голови ВРУ. Народний депутат України, Голова підкомітету з питань звільнення суддів та реагування на порушення законодавства у сфері правосуддя В. В. Колесніченко під час всього першого дня скеровував, відповідав на численні питання та давав поради молодим правникам щодо законотворчої діяльності народних депутатів України.

На протязі другого дня народні депутати працювали над законопроектами у парламентських фракціях і обговорювати їх у комітетах. Після чого було утворено більшість між лібералами та демократами. Як і в реальній Верховній Раді не пройшло без несподіванок: один з десяти законопроектів попередньо запропонованих студентами-юристами до розгляду виявився плагіатом, точною копією того, що вже зареєстровано в ВРУ і через це був знятий оргкомітетом з проекту.

Спікером Моделі ВРУ було обрано Діляру Юнусову, студентку НУ «ОЮА». На першому читанні вислухали всіх авторів законопроектів, доповіді за результатами роботи комітетів і визначились який законопроект брати за основу.

По завершенні роботи другого та третього читання, під час яких вносили остаточні зміни та доповнення було остаточно проголосовано «за» прийняття законопроекту більшістю народних депутатів Моделі ВРУ. В даному документі студенти-юристи прописали основні визначення і принципи адвокатської діяльності, закріпили хто може займатись адвокатською діяльністю, розробили систему адвокатського самоврядування та інші визначні для роботи кожного адвоката норми.

Після цього відбулось закриття Моделі ВР та вручення «Депутатських мандатів» кожному учаснику. Неофіційну нагороду «Символ Моделі», яку обирали шляхом таємного голосування, заслужила Оксана Хлопчик, співголова оргкомітету заходу, Голова СНТ НУ «ОЮА».

Народні депутати які були присутні на відкритті підтвердили, що прийнятий на Моделі ВРУ законопроект офіційно зареєструють у Верховній Раді України. 

Модель ВРУ не тільки вчить бути справжніми законотворцями і політиками, вона вчить розумінню процесів парламентаризму і порозумінню між людьми. Даний захід надає нам унікальну можливість дивлячись на все що відбувається в реальній Верховній Раді, змоделювати її таким чином, яким ми, нове покоління юристів, хочемо її бачити і не повторювати помилок старшого покоління. Тут молоді фахівці самі собі диктують правила депутатської етики і рівень справедливості при прийнятті рішень.